Blogy

Přirozený řád života

Začněme citací od Jana Amose Komenského z Labyrintu světa a ráje srdce: „Viděl jsem před sebou tento svět jako nějaký převeliký hodinný nástroj složený z rozličných viditelných i neviditelných materií a však…
Více...

S kulturním marxismem na věčné časy… nebo na Darwinovu mez?

Jednou z věcí, která štěpí nejen českou společnost, jsou ideje kulturního marxismu (definice je dále v textu), jejich medializace a prosazování v myšlení, umělecké tvorbě, politice a legislativě. V čem…
Více...

Potřebujeme nadvládu ideologií?

V reakci na novoroční projev prezidenta (zde) jsme zdůraznili, že „marketing politických stran je postaven na staré dobré strategii ‘rozděl a panuj‘ a vypjatou argumentací štve proti sobě nejrůznější skupiny…
Více...

Neptej se, co může udělat tvá zem pro tebe. Ptej se, co ty můžeš udělat pro svoji zem.

Naposledy použil tento autoritativní „požadavek reciprocity“ mezi státem a občanem John Fitzgerald Kennedy ve svém inauguračním projevu. Tato výzva byla pochopitelně určena domácímu publiku. Má někdo důvod a právo požadovat…
Více...

2 komentáře u „Blogy

 1. Dobrý den,
  program Vašeho hnutí byl velmi dobrý, což už jsem Vám také psala. Chci se zeptat, proč na Vašich stránkách „Kdo jsme“ není nic???
  K vašim otázkám, myslím:
  – očkování – tak jako celé zdravotnictví je pod vládou farmaceutické lobby je toto jeho součástí. V případě diskutabilního očkování malých dětí by stačilo posunout očkování dále tzn. třeba do roku dítěte až bude jeho vývoj stabilizován. problém dělá tato velká dávka pro malý organizmus, což se děje. Až zmizí vliv farm lobby vše se změní k lepšímu. Dobrá zpráva je, že už k tomu dochází. je více lékařů, kteří se přiklánějí k alternativě.
  – armáda – zde si myslím, že jsme na takovém území, kde je nutno spoléhat na jiné síly než je armáda. ta by měla být nápomocna občanům v řešení náhlých událostí, nicméně nejlepší řešení je Švýcarska, které ovšem neleží na místě ČR.
  – migranti – hned zpočátku zanedbáno, a to především italskými EU poslanci, kteří měli trvat na řešení toku těchto lidí hned zpočátku. Mohli se zde projevit i čeští EU poslanci vzhledem k tomu, že ČR má v minulosti dobré zkušenosti s mírovým řešením konfliktů a opravdovou pomocí rozvojovým zemím – i malá země může mít dobrý řešení. ovšem současná skvadra EU poslanců je pokrytecká, zbabělá a tvoří balast celého administrativního kolosu EU. Doufejme, že jejich nástupci budou lépe jazykově i kulturně vybaveni. tato situace šla řešit hned zpočátku (což jsem navrhovala, ale bohužel nikdo s tím nevystoupil). V té době zadlužené Řecko nabízelo k pronájmu své ostrovy a tam mohl společnými silami vzniknout první mírový tábor, který by pochopitelně nezajímal ani teroristy ani ekonomické migranty, což znamená, že by celkový počet migrantů klesl ihned na 1/4 až 1/6. mezitím se mohla začít budovat mírová zona na africkém kontinentě společnými silami všech přečetných organizací, vojska i neziskovek na mznárodní úrovni. Toto vše by stálo zlomek současných nákladů a zachránilo nejen životy, ale i atmosféru Evropy. Dnes pouze „rozhoupe-li se “ Vyšehradská 4 a přednese-li svůj vlastní plán řešení (tímto směrem) může předejít arbitráži a dalšímu rozkolu v EU. 3-letý projekt by měl být pak vyhodnocen zda je lepší než stávající (což v podstatě musí být lepší, neboť´současný je a hlavně do budoucnosti – tj. při 3.generaci migrantů se teprve projeví nebezpečí – viz zkušenosti Francie).
  To jsou mé názory na Vaše 3 body Ptáme se proč?
  Budu ráda, když se k nim vyjádříte, aby docházelo k dialogu.
  Přeji hezký advent, s pozdravem M.Frymlová

  1. Vážená paní Frymlová,

   při bezpečnostní aktualizaci našeho provozovatele došlo k nějakým chybám a některé funkce a obsahy se nezobrazují. Náprava bohužel nezáleží na nás.

   K očkování: náš názor je, že posunutí termínů je nutnou, nikoli však postačující podmínkou zlepšení stavu a nepovede k eliminaci rizik očkování. Naším krátkodobým cílem je snížit počet povinných vakcín na nezbytné minimum a výhledově zajistit očkování pouze na dobrovolné bázi.
   K armádě: nerozumíme výroku „je nutno spoléhat se na jiné síly než je armáda“. Jinak švýcarský model je samozřejmě velmi inspirativní.
   K migrantům: souhlasíme s Vaší analýzou, naší koncepci řešení najdete na webu v rubrice „často se ptáte“.

   Také přejeme hezký advent a klidné dny
   Jaroslav, hnutí CESTA

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *