Vzkaz pro matky a všechny, kterým na dětech záleží:

Milé mámy, babičky, prababičky, ostatní ženy a milý muži.

Jsem také máma a zároveň jsem i lékařka. Události posledních dní mě nenechávají lhostejnou. Situace se každý den přiostřuje a smyčka se pomalu a jistě utahuje a v jejím středu není nikdo jiný než děti. Pomyslná vládnoucí ruka již ztratila veškeré zábrany a nedělá jí problém sáhnout i po dětech – po tom nejcennějším co máme!

Píšu tyto řádky, protože bych chtěla dodat odvahu všem ženám-matkám (i otcům), aby se nebály vystoupit z davu a postavit se za svoje děti! Jsem s Vámi na jedné lodi, i já procházím podobným procesem – mám strach o děti a narážím na nepochopení okolí. To, co před rokem vypadalo jako scéna že špatného snu, se pomalu a jistě stává realitou. Chtějí naočkovat děti a teenageři experimentální vakcínou proti covid-19, která je teprve ve stadiu klinického zkoušení! Nikdo (a opravdu NIKDO) nemůže mít reálnou představu, co tato vakcína ve vyvíjejícím se organismu udělá, jaké nežádoucí účinky se za určitou dobu po očkování mohou u dětí a mladistvých objevit! Jaký dopad to může mít na celou mladou generaci naší populace? Nevěřte číslům a údajům o bezpečnosti vakcíny! Čísla se dají falšovat a statistiky překrucovat. Věřte svým pocitům! Vědomá máma sama dobře nejlépe ví, co její ratolest potřebuje. Matka je pro své dítě tím nejlepším lékařem a léčitelem v jedné osobě. Věřte ve svou intuici a nenechte se ovlivnit mediální masáží, která se na nás valí ze všech stran. Pokud cítíte, že je to špatně, tak to tak prostě je! Bez ohledu na fakt, že Vám třeba sto odborníků (vědeckých kapacit), bude tvrdit něco jiného.

Jsem lékařka vnitřní medicíny, mojí specializací je hormonální systém v těle a své děti očkovat prostě nedám! Již nyní na povrch vyplouvají zprávy o nežádoucích účincích vakcíny proti covid-19 v lidském těle a to je teprve začátek. Mimo jiné jsou vážné obavy, že může způsobovat problémy s plodností a zvýšenou potratovost plodů u těhotných žen. Jak bych se pak mohla podívat své dceři do očí, kdybych její schopnost přivést na svět zdravého potomka vyměnila za vlastní pohodlí a domnělé bezpečí? Co bych to byla za matku dívat se, jak mé dítě marně touží po miminku a šance na otěhotnění je mizivá? Na to už jsem takových smutných příběhů ve své ordinaci viděla dost, abych toto riskovala u svých dětí jen kvůli možnosti jet na zahraniční dovolenou nebo navštívit divadelní představení.

Jsem jedna z mála zdravotníků, kteří ještě naočkovaní nejsou a očkovat se nehodlám dát ani své děti! Věřím v přirozenou imunitu a zdravý způsob života. Možná nám celé toto covidové období přišlo říct, že je třeba převzít zodpovědnost za své zdraví do svých vlastních rukou a nenechávat to na lékařích ani nikom jiném! Já sama se snažím zdravě jíst, přiměřeně se hýbat a vytvářet si kolem sebe harmonické prostředí. Opravdu nevidím jediný důvod, proč bych se měla stát účastníkem biologického pokusu na lidech s nejistým výsledkem! Přenechejme vakcínu proti covid-19 rizikovým skupinám a starším spoluobčanům, kteří se chtějí nechat DOBROVOLNĚ naočkovat. My ostatní raději přemýšlejme, co pro sebe a své zdraví můžeme udělat, jak posílit imunitní systém než stepovat ve frontě před očkovacím centrem.

Nejistější způsob jak můžeme ochránit své děti je, když sami nepřistoupíme na očkovací hru a nenecháme se naočkovat. Vykašleme se na vlastní pohodlí a postavme se za své děti! Protestujme proti nesmyslnému testování a nošení roušek po celou dobu vyučování. Děti mají právo na vzdělávání bez podmínek! Nespoléhejme, že to někdo (lékaři, právníci, pedagogové, ředitelé škol,…) vyřeší za nás! Jsme to my tátové a mámy, kdo zodpovídá za své děti! Čím více nás bude, tím větší máme šanci, že dokážeme dětem zachovat svobodný a láskyplný svět!

Věřím, že se nám to podaří.

S vděčností,

Jitka Čepková  – máma, které na dětech záleží

 

P. S.: Dopis byl také publikován ve formě petice, kterou, pokud souzníte, je možné podepsat zde.