Mgr. Lenka Zimmermannová Bolcková
Funkce:
Lídryně kandidátky Pardubického kraje
Osobní motto:
„Vrcholem veškerého kacířství je zdravý rozum.“

Životopis

Jmenuji se Lenka Zimmermannová Bolcková, je mi 41 let a bydlím ve Svitavách, v rodinném domku se svým báječným manželem Milošem a 2 kočkami. Po zdravotnické škole jsem vystudovala bohemistiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Po promoci jsem 7 let učila češtinu na středních školách, spolupracovala na vytváření otázek pro testování státních maturit a v roce 2005 spoluvydala přípravnou knihu testů z literatury pro maturanty. Od roku 2006 podnikám v oblasti zprostředkování finančních služeb. Zajímám se o problematiku celostního zdraví a propojení klasické medicíny s alternativními metodami. Jsem přesvědčena o důležitosti prevence nemocí na všech úrovních a léčení opravdových příčin, nikoli jen důsledků.

Proč jsem se rozhodla kandidovat?

Od roku 2020 jsem členkou hnutí Cesta odpovědné společnosti. Nenašla jsem jiný způsob, jak věci změnit, než být politicky aktivní a pomoci přetvořit nevyhovující systém, který spíše než zájmy občanů upřednostňuje prospěch elit a korporací. Komunikovala jsem s více subjekty neparlamentní politické scény, ale Cesta odpovědné společnosti u mne zvítězila pro svou obrovskou hloubku a moudrost přirozeného řádu spojeného se základními principy fungování světa. Rezonovala se mnou i myšlenka dohody místo boje, která stála i u zrodu Hnutí Prameny.

A proč za PRAMENY?

Kandiduji za Prameny, protože jsou jediným hnutím, které se nesnaží problémy záplatovat, ale usiluje o systémové změny.

Čeho bych chtěla jako poslankyně dosáhnout? 

Ať budu zvolena či ne, nadále chci přikládat ruku k dílu pro restart naší země a zachování tradičních hodnot jako jsou práce, rodina, zdravý selský rozum, svoboda. Většinová společnost přijala nabídku pohodlného života a plytkého konzumu bez hloubky, přesahu, s modlami hodnot materiálního typu. Pokud budu zvolena, ráda bych se zaměřila na oblasti školství, zdravotnictví, trhu práce a postavila se na stranu lidí. Do politiky bych ráda vrátila vize, soustředila se na předvídání problémů s jejich preventivním řešením a na dlouhodobý plán rozvoje, který nepoběží jen 1 volební období. Toho může být dosaženo jen tehdy, pokud skutečným zájmem politika nebude vlastní profit, ale budoucnost země, kterou miluje a jejíž zájmy hájí. A bude v první řadě nasloucháno názorům a potřebám občanů, nejen zájmům menšiny vlivných. Nenechme se připravit o svobodu cenzurou, zastrašováním a nesmyslnými nařízeními.

Osobní vzkaz

Přijďte k volbám a rozhodněte o své budoucnosti. Společně máme velkou sílu změnit věci k lepšímu.